W3C NOTE-datetime

 

Формати Дати та Часу

Status of this Document

Даний документ є перекладом статті "Date and Time Formats".
Оригінальна версія якого знаходиться тільки на сайті W3C http://www.w3.org/TR/NOTE-datetime
Цей переклад не є офіційним документом W3C. Всі Авторські Права Належать W3C.
Даний документ може містити помилки перекладу та похибки. Автор: Олександр Батечко batechko@gmail.com, компания ART SEO - Раскрутка сайта.

Надано на розгляд W3C 15 вересня 1997

Ця версія:
http://www.w3.org/TR/1998/NOTE-datetime-19980827
Нова версія:
http://www.w3.org/TR/NOTE-datetime
Автори:
Misha Wolf < misha.wolf@reuters.com >
Charles Wicksteed < charles.wicksteed@reuters.com >
Стан документа

Стан данно документа

Пропонований документ є запискою (NOTE), наданої Консорціумом виключно для обговорення. Цей факт не означає ні підтримки його змісту, ні того, що Консорціум коли-небудь виділяв, виділяє або буде виділяти ресурси на вирішення питань, піднятих цієї запискою.

На розгляд W3C цей документ представила Reuters Limited. Будь ласка, дивіться підтверджені подачі документів в W3C щодо його положення.

Коментарі к цього документи повинні направлятися на datetime-comments@w3.org .


Короткий Зміст

Цей документ визначає профіль міжнародного стандарту для представлення дати і часу ISO 8601. ISO 8601 описує безліч форматів дати і часу. Необхідна звести підтримувані формати до невеликого числа, для того щоб знизити шанс помилки та зменшити складність програм. Пропонований профіль визначає кілька форматів дати і часу, які, безумовно, задовольнять більшу частину вимог.


Введення

ISO 8601 є міжнародним стандартом для представлення дати і часу. Його повний довідковий номер - ISO 8601: 1988 (E), і названий він "Елементи даних та формати обміну - Обмін інформацією - Надання дати і часу ". Всебічне дослідження ISO 8601 було проведено Markus Kuhn.

ISO 8601 описує велику кількість форматів дати і часу. Наприклад, він описує Основний формат, без пунктуації, і Розширений формат, з пунктуацією, дозволяє опускати елементи. Цей профіль визначає обмежену кількість форматів, кожен з яких є справжнім форматом ISO 8601 для дати і часу. Основна мета - спростити використання ISO 8601 в стандартах, пов'язаних з Світовий мережею і уникнути необхідності придбання копій самого ISO 8601 розробниками і користувачами.

Окремою проблемою ISO 8601 є те, що він дозволяє гидувати сторіччям при вказівці років, що, вірогідно, викличе проблему, адже ми наближаємося до 2000 року. Даний формат уникає цієї проблеми шляхом висловлення років через чотири цифри у всіх випадках.

Цей формат може бути прийнятий стандартами, які вимагають недвозначного представлення дати і часу. Виходячи з того, що різні стандарти висувають різні вимоги щодо ступеня деталізації і гнучкості, даний профіль пропонує кілька варіантів на вибір. Приймаючи його стандарт повинен показати, які з цих варіантів він допускає.


Формати

Різним стандартам можуть зажадати різні рівні деталізації дати і часу, тому цей профіль визначає шість рівнів. Які посилаються на цей профіль стандарти повинні показати один або більше рівнів. Коли цей стандарт допускає більш однієї ступеня деталізації, він повинен показати, що означають дати та час, зниженою точністю, наприклад, підсумок порівняння двох дат з різними ступенями точності.

Існують наступні формати. Показані тут компоненти повинні бути присутнім в дійсно такому ж вигляді з дійсно такий же пунктуацією. Зверніть увагу, що "T" у пропонованій послідовності виступає в буквальному вигляді, показуючи на початок елемента часу, як обумовлена ​​в ISO 8601.

  Рік:
    РРРР (наприклад, 1997)
  Рік і місяць:
    РРРР-ММ (наприклад, 1997-07)
  Повна дата:
    РРРР-ММ-ДД (наприклад, 1997-07-16)
  Повна дата з годинником і хвилинами:
    РРРР-ММ-ДДTгг: ххпгп (наприклад, 1997-07-16T19: 20 +01:00)
  Повна дата з годинником, хвилинами і секундами:
    РРРР-ММ-ДДTгг: хх: сспгп (наприклад, 1997-07-16T19: 20:30 +01:00)
  Повна дата з годинником, хвилинами, секундами і десятими секунди
    РРРР-ММ-ДДTгг: хх: сс.спгп (наприклад, 1997-07-16T19: 20:30.45 +01:00)

де:

   РРРР = чотиризначний рік
   ММ = двозначний місяць (01 = Січень і м. д.)
   ДД = двозначний день місяця (з 01 по 31)
   гг = дві цифри години (від 00 к 23) (am / pm НЕ дозволяється)
   хх = дві цифри хвилини (від 00 к 59)
   сс = дві цифри секунди (від 00 к 59)
   к = одна або більше цифр, які представляють десяту секунди
   ПГП = вказівник часового поясу (Z або + гг.: мм, або-гг: мм)

Цей формат не показує, скільки цифр може бути використано для представлення десятої частини секунди. Приймаючи цей стандарт, коли він дозволяє частини секунд, повинен показати як мінімальної (яка дорівнює або перевищує одному), так і максимальне число цифр (максимум може бути встановлений на рівні нескінченності).

Пропонований формат визначає два способи вказівки зміщення часових поясів:

 1. Пори виявляються по Світовому часу (UTC) з спеціальним покажчиком цього часу ("Z ").
 2. Пори виявляються за місцевим часом спільно з покажчиком зміщення часових поясів в годинах і хвилинах. Такий покажчик часового поясу як "+ гг: хх" означає, що дата / час використовують місцевий годинного пояса, що на "г" годин і "хх" хвилин попереду Світового часу.

Стандарт, який посилається на цей профіль, повинен допускати один або обидва способи вказівки зміщення часових поясів.


Приклади

1994-11-05T15:15:30-05:00 відповідає 5 листопада 1994 року, 15:15:30 за Київским часом.

1994-11-05T13:15:30Z відповідає тому ж моменту.


Подяки

Даний документ грунтується на Інтернет-проекті Chris Newman "Дата і час в Інтернеті " (draft-newman-datetime-01.txt).